Митець, життя якого пов’язане з Полтавщиною: до 130-річчя Довженка УІНП створив просвітницький слайдер
10 вересня, 130 років тому на берегах Зачарованої Десни народився Олександр Довженко – видатний український кінематографіст, один з «батьків» українського кіно. Доля Олександра Довженка – це приклад таланту та національної гордості, які потрапили у жорна комуністичної тоталітарної машини СРСР. Саме на Полтавщині Олександр Петрович знімав свій легендарний фільм «Земля», який потрапив до п’ятірки кращих шедеврів світового кінематографу за версією ЮНЕСКО. Село Яреськи (нині належить до Шишацької селищної громади Миргородського району Полтавської області), де знімав також свої фільми «Звенигора», «Іван» та ін. Довженко називав столицею українського кіно. Тут же він відкрив перший в Україні сільський кінотеатр. З нагоди 130-річчя від дня народження геніального митця Український інститут національної пам’яті створив просвітницький слайдер.
if(window.SUImageCarousel){setTimeout(function() {window.SUImageCarousel.initGallery(document.getElementById(“su_image_carousel_66e2a854d0b95”))}, 0);}var su_image_carousel_66e2a854d0b95_script=document.getElementById(“su_image_carousel_66e2a854d0b95_script”);if(su_image_carousel_66e2a854d0b95_script){su_image_carousel_66e2a854d0b95_script.parentNode.removeChild(su_image_carousel_66e2a854d0b95_script);}
.wp-show-posts-columns#wpsp-1014795 {margin-left: -2em; }.wp-show-posts-columns#wpsp-1014795 .wp-show-posts-inner {margin: 0 0 2em 2em; }
Митець, життя якого пов’язане з Полтавщиною: до 130-річчя Довженка УІНП створив просвітницький слайдер
Митець, життя якого пов’язане з Полтавщиною: до 130-річчя Довженка УІНП створив просвітницький слайдер 10 вересня, 130 років тому на берегах Зачарованої Десни народився Олександр Довженко – видатний український кінематографіст, один з «батьків» українського кіно. Доля Олександра Довженка – це приклад таланту та національної гордості, які потрапили у жорна комуністичної тоталітарної…
У Полтаві відбудеться історична прем’єра Третьої симфонії Бориса Лятошинського
У Полтаві відбудеться історична прем’єра Третьої симфонії Бориса Лятошинського 16 вересня о 13:00 у Великій концертній залі Полтавського фахового коледжу мистецтв імені Миколи Лисенка відбудеться унікальна подія – презентація проєкту “Третя симфонія Бориса Лятошинського. Історична прем’єра”. Цей проєкт має на меті привернути увагу до постаті видатного українського композитора Бориса Лятошинського…
У Полтаві відбудеться музичний вечір під відкритим небом
У Полтаві відбудеться музичний вечір під відкритим небом 12 вересня о 19:00 у дворику Полтавської обласної філармонії пройде особливий музичний концерт. Захід відбудеться просто неба, що створить камерну атмосферу для глядачів. Виступатимуть відомі полтавські артисти: заслужені артисти України Тетяна Садохіна та Микола Гармаш, а також солісти Лариса Борисенко, Марина Ткаченко…
Фестиваль соціальних театрів: Полтава підтвердила запит суспільства на такий вид мистецтва
Фестиваль соціальних театрів: Полтава підтвердила запит суспільства на такий вид мистецтва 10 вересня в Полтаві завершився перший Фестиваль соціально відповідальних театрів. Його фінальним, надзвичайно потужним, хоча й по-різному сприйнятим багатьма акордом стала вистава «Хлібне перемир’я» драматурга Сергія Жадана, представлена Сумським національним академічним театром драми та музичної комедії ім. М. С….
9 вересня виповнилося 255 років від дня народження творця яскравих образів Енея та Наталки Полтавки
9 вересня виповнилося 255 років від дня народження творця яскравих образів Енея та Наталки Полтавки Наша область – батьківщина багатьох видатних особистостей, які творили та прославляли наш край. 9 вересня виповнюється 255 років від дня народження творця яскравих образів Енея та Наталки Полтавки, велета українського слова Івана Петровича Котляревського. Засновника…
Сьогодні 130 років виповнюється одному з найвідоміших українців
Сьогодні 130 років виповнюється одному з найвідоміших українців Геній світового кінематографу, людина, глибоко пов’язана з Полтавщиною, письменник Олександр Довженко має бути згаданий і уславлений. Саме на Полтавщині Олександр Петрович знімав свій легендарний фільм “Земля”, який потрапив до п’ятірки кращих шедеврів світового кінематографу за версією ЮНЕСКО. Село Яреськи на Шишаччині, де…
В обласному театрі імені М. Гоголя відкрили 89-ий театральний сезон
В обласному театрі імені М. Гоголя відкрили 89-ий театральний сезон У Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. Гоголя відбулося відкриття 89-го театрального сезону. Джерело: Полтавська ОВА Його розпочали виставою «Наталка Полтавка» за п’єсою Івана Котляревського, 255-річчя від дня народження якого відзначили на Полтавщині. Котляревський написав свій драматичний твір…
До 100-річчя автора історичних романів з Полтавщини Павла Загребельного радіо «Культура» створило тематичну передачу
До 100-річчя автора історичних романів з Полтавщини Павла Загребельного радіо «Культура» створило тематичну передачу 100 років тому, 25 серпня 1924 року в селі Солошине (нині воно належить до Горішньоплавнівської міської громади Кременчуцького району Полтавської області) народився український письменник, сценарист, публіцист, лауреат Шевченківської премії, Герой України Павло Загребельний. З цієї нагоди…
Полтавщина вшановує 255-річчя від дня народження І.П. Котляревського: урочистості, заходи та огляд-конкурс народної творчості
Полтавщина вшановує 255-річчя від дня народження І.П. Котляревського: урочистості, заходи та огляд-конкурс народної творчості 9 вересня виповнюється 255 років від дня народження І.П. Котляревського. Із цієї нагоди керівництво області, громадськість, представники культури вшанували пам’ять славетного земляка. Поклали квіти до підніжжя пам’ятника І.П. Котляревському в обласному центрі. Про це повідомили у…
Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує конкурс на здобуття премії імені М.Г. Дерегуса за 2024 рік
Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує конкурс на здобуття премії імені М.Г. Дерегуса за 2024 рік У 2024 році премія присуджується до дня народження Михайла Гордійовича Дерегуса — 5 грудня, художникам у номінації живопис за визначні твори (цикл творів), що відзначаються високим професіоналізмом виконання. На здобуття…
У Полтаві вперше проводять Фестиваль соціального театру
У Полтаві вперше проводять Фестиваль соціального театру Із 7 по 10 вересня в обласному центрі триває Фестиваль соціального театру. Про його проведення організатори мріяли досить давно. Власне, сама ідея такого заходу з’явилася років п’ять тому. Але підтримку задуму вдалося отримати тільки 2024-го – серед 220 заявок, поданих на конкурс, полтавська…
У державному архіві вшанували пам’ять засновника нової української літератури
У державному архіві вшанували пам’ять засновника нової української літератури Із нагоди 255-ї річниці від дня народження письменника, драматурга та засновника нової української літератури Івана Петровича Котляревського у Державному архіві Полтавської області провели тематичний урок «І. П. Котляревський: будеш батьку панувати…». У заході взяли участь заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації…
164 роки тому у Гадячі на Полтавщині народився діяч УНР Павло Чижевський: розповідь відеопроєкту «Пантеон»
164 роки тому у Гадячі на Полтавщині народився діяч УНР Павло Чижевський: розповідь відеопроєкту «Пантеон» Уродженка Миргорода на Полтавщині, кандидатка історичних наук, громадська діячка і екс-співробітниця УІНП Аліна Карбан започаткувала у Youtube просвітницький відеопроєкт «Пантеон» про українців та українок, які виборювали і виборюють нашу незалежність, а також про те як…
Проєкт створення Меморіального музею-садиби гончаря Василя Омеляненка
Проєкт створення Меморіального музею-садиби гончаря Василя Омеляненка Його Ім’я золотими літерами вписане в книгу української культури, Його творчість – окрема епоха українського гончаротворення, Його твори – дзеркало нації, що відображає її найглибші почуття й надихає наступні покоління. ВАСИЛЬ ОНУФРІЙОВИЧ ОМЕЛЯНЕНКО… Талановитий гончар, легенда опішненського гончарства, заслужений майстер народної творчості України,…
Дитяче Євробачення – 2024: хто увійшов у топ-10 учасників Нацвідбору
Дитяче Євробачення – 2024: хто увійшов у топ-10 учасників Нацвідбору У неділю, 1 вересня, під час третього випуску музичного реаліті-шоу «Щоденники Дитячого Євробачення» стали відомі імена юних виконавців, які увійшли до топ-10 учасників Національного відбору на Дитяче Євробачення – 2024. Це рішення стало кульмінацією епізоду. Джерело: Суспільне мовлення У новому…
«Мушлі»: хвиля теплих почуттів у новій пісні гурту KAZKA
«Мушлі»: хвиля теплих почуттів у новій пісні гурту KAZKA Трек, що змусить вас пригадати найтепліші й найщасливіші моменти вашого життя, а також подарує шанс виграти подорож! Гурт KAZKA завершує літо на теплій ностальгічній ноті й презентує нову пісню «Мушлі», яка пробуджує найтепліші відчуття. «Ця пісня — місток від summertime sadness…
У Горішніх Плавнях відзначили 100-річчя Павла Загребельного
У Горішніх Плавнях відзначили 100-річчя Павла Загребельного Днями Україна відзначила 100-річчя з Дня народження видатного письменника, генія української прози, Героя України Павла Загребельного. Полтавщина тісно пов’язана з постаттю великого прозаїка, адже дитинство, шкільні роки Павла Архиповича пройшли в с. Солошине. З нагоди ювілею краєзнавчий музей спільно з Центральною бібліотечною системою…
Гранти Президента України для молодих діячів у галузі культури у 2025 році
Гранти Президента України для молодих діячів у галузі культури у 2025 році Оголошується конкурс на одержання у 2025 році щорічних грантів Президента України молодим діячам у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва, молодим письменникам і майстрам народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів. Джерело: Прес-служба Державного агентства України з…
З нагоди 10-х роковин Іловайської трагедії: у Полтавській філармонії відбувся концерт-реквієм
З нагоди 10-х роковин Іловайської трагедії: у Полтавській філармонії відбувся концерт-реквієм Увечері 29 серпня, у 10-ті роковини Іловайської трагедії, у дату, що навіки стала для українців днем скорботи й офіційно визначеним Днем пам’яті загиблих захисників нашої держави, у Полтавській обласній філармонії провели концерт-реквієм. Зазвичай у закладі відбувається багато заходів патріотичного…
Полтавська філармонія представляє програму на вересень: від класики до мюзиклів
Полтавська філармонія представляє програму на вересень: від класики до мюзиклів Полтавська обласна філармонія анонсувала репертуар на вересень у рамках свого 87-го концертного сезону. Глядачів очікує насичена та різноманітна програма, що охоплює широкий спектр музичних жанрів та культурних подій. Сезон відкриється 4 вересня концертом “Осінні мелодії” камерного оркестру ім. Д. Ахшарумова…
У Кобеляках на благодійному концерті збирали кошти для ЗСУ
У Кобеляках на благодійному концерті збирали кошти для ЗСУ У місті Кобеляки пройшов благодійний концерт «Квітуй у пісні, Україно моя!». Під час заходу збирали кошти для військових ЗСУ. Джерело: Кобеляцький Центр культури та дозвілля в Instagram. “Під час заходу відбувся збір коштів та аукціон бойових трофеїв наших захисників. Завдяки щедрим…
#CимволиУкраїни. Сорочинський ярмарок
#CимволиУкраїни. Сорочинський ярмарок Зручне геополітичне розташування українських земель, які ще з давніх-давен займали вододіл між землеробським і кочовим світами, відігравало значну роль в успішному веденні торгівлі. Поява й утвердження ряду торгових шляхів у XI–XVI століттях, що єднали Схід та Центр Європи, Балтику й Причорномор’я, Близький Схід і Північ, позитивно впливала…
Українська вишиванка – символ та душа народу
Українська вишиванка – символ та душа народу Українська вишиванка – символ та душа народу, його сила та історія. В орнаментованій вишивці закарбовані любов та процвітання роду, відродження та захист від зла. Кожен регіон України відрізняється своїми унікальними орнаментами, фасонами, кольорами та способом вишивання. Візерунки, що глибоко проникли у код нашої…
У Полтаві відкрили персональну виставку творчих робіт Леоніда Колєснікова «Барви України»
У Полтаві відкрили персональну виставку творчих робіт Леоніда Колєснікова «Барви України» У Полтавському музеї авіації і космонавтики провели урочистий захід і відкрили персональну виставку творчих робіт Леоніда Колєснікова «Барви України». Вона присвячена Дню Незалежності України. Леонід Колєсніков – відомий український учений-ентомолог, кандидат біологічних наук, доцент, а також художник – автор…
Рецепт «Пирога незалежності» від освітян Кременчука
Рецепт «Пирога незалежності» від освітян Кременчука Українська дослідниця гастрономічної культури Олена Брайченко разом із Володимиром Ярославським і Євгеном Клопотенком, діячами української культури запропонували традицію випікання пирога як символу святкування Дня Незалежності України. Студентсько-учнівсько-викладацька родина Кременчуцької гуманітарно-технологічної академії залюбки долучилася до цієї ініціативи. Процес приготування та випікання – це справжнє об’єднання,…
В обласній філармонії презентували проєкт «Сорочинський ярмарок»
В обласній філармонії презентували проєкт “Сорочинський ярмарок” У Полтавській обласній філармонії презентували мистецький проєкт «Сорочинський ярмарок» за мотивами знаменитої повісті Миколи Гоголя. Артисти пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» створили напрочуд органічне ярмаркове видовище, майстерно поєднавши хорове, музичне й хореографічне мистецтво. Авторка ідеї та режисерка – Оксана Іноземцева. Адаптація – Світлана Кравченко. У…
У Полтавському краєзнавчому музеї відкрили виставку «Кут 772. Скарби» дослідницько-мистецького проєкту «Кут 772»
У Полтавському краєзнавчому музеї відкрили виставку «Кут 772. Скарби» дослідницько-мистецького проєкту «Кут 772» Надвечір 22 серпня у внутрішньому дворику Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського відбулася нетворкінгова подія за результатами архітектурно-мистецького дослідження, проведеного на Краснокутщині в Харківській області та Збаражчині, що на Тернопільщині, – відкриття виставки «Кут 772. Скарби». Полтава…
Українська мова – символ державності та незалежності
Українська мова – символ державності та незалежності Українська мова є не лише державною мовою України, а й консолідаційною силою. На шляху України до здобуття незалежності українська мова зазнала близько 58 заборон. #символиУкраїни
У Полтаві представили виставу «Ненароджені для війни»
У Полтаві представили виставу «Ненароджені для війни» На сцені Полтавського академічного обласного театру ляльок презентували моновиставу. У головній ролі – боєць 3-ї штурмової бригади, заслужений артист України Євген Авдєєнко, який із перших днів війни боронить країну в лавах ЗСУ. Про це повідомили у Полтавській ОВА. «Непідробні історії з життя на…
Пересопницьке євангеліє і Полтавщина
Пересопницьке євангеліє і Полтавщина завантажити відео Під час кожної інавгурації президента України ми бачимо цю книгу — Пересопницьке Євангеліє. Ця традиція народилася 1991 року. Відтоді під час присяги президента на вірність народові України поряд із Конституцією та Актом проголошення незалежності України кладуть Пересопницьке Євангеліє. Це рукописна пам’ятка культури та християнства…